09 grudnia, 2007

Dupek nie Mikołaj

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 21:23
        Nasi przyjaciele są dziadkami małego Kacperka, który chodzi do zerówki. Oczywiście rozpuszczają wnuka jak mogą, tym bardziej, że Kacper, to "skóra zdjęta" z dziadka Andrzeja. Lody, ciastka, zabawki, wycieczki i przeróżne inne atrakcje są na porządku dziennym, gdy tylko Kacper ma czas. Oto Kacperek:

kacperek.jpg

         W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, Kacper wymarzył sobie zdalnie sterowany samochód. Oczywiście, dziadek Andrzej, udał się do miejsca gdzie taki samochód można nabyć i 6 grudnia Mikołaj przyniósł dziecku prezent.  Kacperek raźno zabrał się do rozpakowywania paczki, a gdy nie znalazł anteny do sterownika, to się wkurzył i rzekł - Dupek nie Mikołaj.
          Z tej historii morałów wysnuć można od metra:
1. Dziadkowie dlatego bardziej, niż własne dzieci, kochają wnuki, bo mają czas, bo mają wyrzuty sumienia, bo wnuki unaoczniają im ciągłość rodu, a przez to ich własna nieśmiertelność staje się faktem, bardziej niż dotąd dostrzegalnym, bo... itd.
2.Świat idzie w złą stronę, bo dzieci (jak zawsze!) są źle wychowane, bo kto to słyszał żeby w tym wieku dziecko mówiło brzydkie wyrazy, bo w kapitalizmie robią buble, to cholera wie po co było zmieniać ustrój, bo... itd.
3. Czas skończyć ze świątecznymi prezentami, bo to uczy dzieci pazerności, egocentryzmu i egoizmu i... brzydkich wyrazów, bo to zbędny wydatek, najczęściej na zakup bubla, a tego dzieci nie powinny się uczyć, bo...itd. itd.
          Można też spojrzeć na sprawę inaczej. Oto jest naród, który koniecznie chce, by żyli święci Mikołaje. Najczęściej do tego miana kandydują politycy, którzy narodowi obiecują co Bóg da, a że z Bogiem się rzadko widują, to i niewiele mają do dania. Najczęściej w prezencie narodowi przynoszą słowa - słowa nadziei, słowa otuchy i słowa buble. Wczoraj jeden z polityków PiS wychodząc z kongresu swojej partii powiedział do kamer  - Nasza przegrana w wyborach jest naszym zwycięstwem. I bądź tu człowieku mądry. Przegrał, ale wygrał. Na filozofa mi facet nie wyglądał, na Mikołaja..., no może tak, ale to - Dupek nie Mikołaj.NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 2

Prusakowski

2007-12-11 13:23:48
i kocham Cię za takie pointy!!!!. A zdjęcia z Żaka wyślij mi choć mailem proszę. Marek

waldek

2007-12-11 20:46:18
Zdjecia wysyłam, za uczucie dziękuję i podzielam

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)