04 marca, 2008

Rosyjsko-orłowskie aktualności

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 00:34
          Martwi mnie radość Rosjan. Nie dość, że ich wybory to farsa, a nie demokratyczna sztuka, to na dodatek cieszą się oni z farsy, jakby w tym teatrze siedzieli na widowni. Jakoś tak się dzieje, że za każdym razem gdy Rosjanie się cieszą, to innym zbiera się na płacz. Dzisiaj cały dzień słuchałem w tzw. wywiadach ulicznych, robionych w Moskwie, że Rosjanie dzięki Putinowi wstali z kolan i są uradowani, bo wygrał Miedwiediew, który będzie kontynuował to, co robił Putin. Nie wiem dlaczego Rosjanie swoją rzeczywistość postrzegają tylko w według dwóch pozycji - na klęczkach lub na baczność. Albo są dumni, albo czują się sponiewierani. Teraz wstali z kolan i są dumni, więc Ukraina musi opaść na kolana, bo jak nie, to zmarznie. Straszne to, że ponad stu milionowy naród swoją dumę karmić potrafi tylko cudzym upokorzeniem i cudzą biedą. Historia Polski aż nadto świeci tu przykładem.
          Mimo upływu czasu i szalonego postępu, mam wrażenie, że Rosjanie, choć są w Europie, wciąż żyją w jakimś w innym, strasznym i pełnym kompleksów świecie. Bez wrogów ani rusz. Myślę, że Niemcom te czułe i tajemnicze konszachty z Rosjanami już niedługo wyjdą bokiem. Zresztą cała zachodnia Europa zachowuje się tak, jakby Rosja w obecnym kształcie i charakterze była nowym bytem. Zachód z historii niczego się chyba nie nauczył. Car, Gensek czy Prezydent, to Rosja wciąż jest i będzie Rosją. Mimo ogromu terenu, jaki jest w posiadaniu Rosji, ona chce i będzie domagać się zdobyczy. Na tym chyba polega jej sens istnienia. Najpierw zirytować wszystkich żądaniami, a potem, jak nie wyjdzie, to siedzieć w kącie, płakać i tupać, wrzeszcząc - Jeszcze zobaczycie!!!
Nie cieszy mnie to, że zapłacimy Rosji już niedługo nie tylko za gaz i ropę. Będziemy płacić także za jej dumę. Gruzja i Ukraina już płacą. A mogło być normalnie. Przyzwoici i przyjaźni Rosjanie robią dobre interesy z przyzwoitymi i przyjaznymi narodami Europy. Wszyscy się cieszą i dla wszystkich świeci słońce. Szkoda, że tak nie będzie.
         Słońce dzisiaj świeciło w Trójmieście. Ponieważ ostatnio Gdynię pokazałem od zaśmieconej strony, dzisiaj wyszedłem z domu w drugim, bardziej uporządkowanym kierunku. Oto dwa zdjęcia z dzisiejszego spaceru.

spacer-w-gdyni-orlowie-30308-068.bmp
spacer-w-gdyni-orlowie30308-057.bmp

Zdaje mi się, że stojąc nad morzem przez chwilę poczułem w powietrzu wiosnę. Jeszcze trochę...NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 0

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)