11 marca, 2008

Zmiarkowany

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 23:10
         Używanie miarki w życiu jest rzeczą naturalną, potrzebną, a czasami wręcz niezbędną. Bez miary rzeczy byłyby nie tylko nietypowe, ale wręcz niepowtarzalne. Bezmiar oceanu bez miary mógłby wydać się bezmiarem nieba. Czas bez zegarka byłby oczywistą wiekuistością. Przestrzeń bez współrzędnych rozpłynęła by się w bezmiarze nieskończoności. W bezkresie nie moglibyśmy się zglobalizować. Mierzymy się więc dodając, odejmując, dzieląc i mnożąc. Z roku na rok dodajemy sobie lat, odejmujemy sprawność od potrzeby, mnożymy niechcenia, choroby, kłopoty i zmartwienia, dzielimy pamięć na coraz większe części.
          Najpierw życie mierzyłem od niedzieli do niedzieli. W niedzielę cała rodzina, czyli Mama, Tata i ja byliśmy razem. W niedzielę było radośniej i spokojniej. Było dobrze. Potem miarą mojego bytu było położenia słońca na niebie, żyłem od wakacji do wakacji. Ech, ciepły luz i to słoneczne lenistwo? Później chciałem się zakochać, skończyć osiemnaście lat, być dorosłym. Ależ mi się spieszyło. Pierwsza randka, pierwsza miłość, pierwsze zawiedzenie. Jak ja to przeżywałem. Nie da się spokojnie istnieć w czasie nabierania rozumu. Gdy emocje po pierwszych razach opadły i została tylko chęć bycia jeszcze bardziej starym, zjawił się głód posiadania własnej rodziny. Życie rodzinne podzieliło się na dwa, mnożąc jednocześnie przez narodziny syna, który rozpoczął swoją własną wędrówkę po falach.
Tymczasem, dodając dóbr i odejmując sił znalazłem się w sytuacji, gdy suma wspomnień zaczyna być większa od sumy marzeń.

bezmiar.bmp

Proszę, bez miar na resztę życia. Proszę o ładny bezkres i bezmiar bez reszty. Bardzo proszę.NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 2

Prusak

2008-03-14 15:49:56
Wiesz Waldku - Indianie w Peru zwykli mówią białym: "Wy macie zegarki, a my mamy czas!". I racja.

waldek

2008-03-14 16:57:20
Racja.

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)