01 lutego, 2009

Do góry nogami

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 13:37
          5 października ubiegłego roku, pisałem o swoich odwiedzinach w dziwnym miejscu, w Szymbarku, niedaleko Kartuz, gdzie zmyślny Kaszub postawił dom do góry nogami.

szymbark-k-gdanska.jpg

          Nie wiedzieć czemu, tę swoistą reklamę własnej firmy, która produkuje domy z drewna, Kaszub obudował martyrologią polską, w absolutnie sztucznym i naciąganym wydaniu, nazywając całą rzecz - Centrum Edukacji i Promocji Regionu. I to działa! Ludziska walą tam jak w dym. Ostatnio, ku swemu zaskoczeniu i rozbawieniu, na stronie www.albumpolski.pl znalazłem taką oto interpretację idei odwrotnego postawienia domu w Szymbarku: "...Jest tam też słynny dom stojący do góry nogami, symbolizujący walkę z przemocą i totalitaryzmem..." 
          Mój Boże. Jeżeli uznać, że Czapiewski dom postawił na dachu po to, by upamiętnić walkę z komuną i pokazać bezsens socjalizmu, to w takim razie co chciał wyrazić budowniczy z USA, który w Pigeon Forge wystawił taki oto budynek:

pigeon-forgetn-usa.jpg

A co upamiętniał architekt z Calgary w Kanadzie, który machnął sobie taką konstrukcję:

calgary-canada.jpg

          Jak z powyższego wynika, w Polsce do wszystkiego można dorobić ideologię. Ważne jest to, byśmy byli uciemiężeni, poniżeni, oszukani, sponiewierani i pobici. Ważne byśmy byli narodem cierpiącym i poszkodowanym. Tylko siąść i płakać. Najlepiej w Szymbarku przy piwie.

NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 3

Darek

2011-09-26 01:10:02
Ależ błazenada z tego tekstu bije. A na końcu dorabia Pan sobie własną ideologię. Tylko nie wiem, celowo, aby pokazać, że tak mają wszyscy Polacy, łącznie z Panem, czy to zwykła wpadka grafomana :)

Waldemar Chyliński

2011-09-26 08:01:20
Do Darka
Szkoda, że w swojej ocenie nie podaje Pan żadnych argumentów i wstydzi się swojego nazwiska. Dla takich krytyków jak Pan mogę być grafomanem.

Kryspian Żalewski

2011-11-10 18:54:08
Waldku
Z daleka widać, że Twój test nie podoba się właścicielowi tego Kaszubolandu. Darek to Czapiński. Żałosny facet.

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)