20 maja, 2009

Niemcy nie kolaborowali...

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 18:57
          Najnowszy wykład o świadomości Niemców przyniósł poważny Der Spiegel. Podobno, gdyby nie polscy chłopi, to Holokaust byłby o wiele mniejszy, niż był. To tak jakby "ostateczne rozwiązanie" samo w sobie nie określało zakresu działania.
Wychodzi na to, że to my, Polacy, jesteśmy współwinni rzezi jaka się dokonała w czasie II wojny światowej. Podobno Francuzi i Włosi już mają kaca po tym, jak wymordowali Żydów, a Polacy wciąż się wypierają. Można się domyślać, że naród niemiecki, który teraz wywodami w swojej gazecie przybiera pozę sędziego, chce udowodnić światu, że nie rozpętał najgorszej z wojen, fanatycznie nie popierał Hitlera i w ogóle nie kolaborował ze sobą.
Mnie się chyba śni, gdy patrzę na zdjęcia zrobione w Gdańsku w 1939 roku. Niemcy w całej Rzeszy, tak jak w Gdańsku , powitali Hitlera chłodno, by nie rzec - z niechęcią.

hitler_dluga_gdansk-1939

          Przecież to niemożliwe, że naród Beethovena, Wagnera, Goethego i Schillera sam wpadł na to, by fotografować się na tle mostów, które zdobywał dla idei mającej wieść go po tych mostach ku wspaniałej, lepszej, niemieckiej przyszłości.

niemieckie-zbrodnie

          Bez chętnych polskich chłopów, których, jako jedynych w Europie, wcale nie trzeba było straszyć karą śmierci za pomoc Żydom, niemieccy rycerze i obrońcy europejskiej kultury byliby mordowali o wiele mniej. Z pewnością. A może wcale by nie mordowali? Bo gdyby nie było Żydów, Nobla i dynamitu, chemików, którzy wymyślili gaz i gdyby nie było samochodów, które wytwarzają spaliny, a także skautów w Anglii, to kto by wpadł na pomysł, by organizować jakieś obozy. Kto by tam myślał o komorach gazowych, masowych egzekucjach, zakładnikach, torturach, łapankach i całej tej morderczej machinie. Przecież nie Niemcy, bo przecież to jasne, że Niemcy nie kolaborowali z Niemcami i do dzisiaj właściwie nie wiadomo dlaczego w 1945 roku, w tym samym Gdańsku tak beznadziejnie musieli się z Hitlerem żegnać.

ucieczka-niemcow-gdansk-1945-r

          Der Spiegel chyba wie, więc mówi - Co złego to nie my. Trudno się nie wkurzyć widząc, jak porąbało Niemców dokumentnie. Z takim oglądem historii, to my się z sąsiadami nie dogadamy. Polacy, jako naród nie byli i nie są aniołami, są wśród nas tchórze, złoczyńcy i degeneraci, ale najgłupszy historyk wie, że Polska, jako kraj i naród, była jednym z niewielu państw, które w tamtych czasach kolaboracją z Niemcami się nie zhańbiły. Natomiast Niemcy z Niemcami kolaborowały, aż do utraty tchu. Czas mija i chyba dech niektórym Niemcom wraca. Szkoda, że nie rozum. NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 0

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)