29 lipca, 2009

Koncert w Trójce

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 21:37
          Rano przyszedł mail od Donarskiego, który pracuje z nowym "MISTER z UB-em" nad nowym repertuarem. Najogólniej mówiąc idzie im dobrze i wkrótce zostaną dokonane jakieś pierwsze nagrania. Cieszę się, bo Andrzej należy do tych ludzi, których nie lubić się nie da. Po południu zaś Janusz Lipiński, który w latach siedemdziesiątych był jednym z filarów grupy Boom ( pisałem o zespole 4 i 25 marca br.), i który też należy do tych, co to się ich lubi, zadzwonił do mnie z wiadomością, że prace nad jego nowym projektem mają się ku końcowi. Na poniższym zdjęciu siedzimy razem w studio dwa lata temu przy realizacji jakiegoś mojego pomysłu.

w-chylinski-i-janusz-lipinski-w-studio

          Janusz jest managerem z najwyższej półki. Do niedawna zawiadywał pomysłem wybudowania całej, nowej dzielnicy w Gdańsku, która nosić będzie nazwę "Nowe Miasto", a w tej chwili sam nie wiem, gdzie ten warszawiak z krwi i kości zarządza. Wiem natomiast, co mu nowego i ciekawego po głowie ostatnio chodziło. Mówił, że będzie chciał wyprodukować płytę, książkę i teledyski, by uczcić pamięć Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przypominając jego twórczość starym i przedstawiając nowym pokoleniom. Nie wiedziałem tylko, że tak szybko mu się to wszystko uda zrobić. Płyta nosi tytuł "Ptaki powrotne".
          Już w sobotę, 1 sierpnia o godzinie 18.00 w radiowej "Trójce" odbędzie się koncert transmitowany na cały świat, którego treścią będą piosenki ze wspomnianej płyty. Płyta nagrywana była między innymi w Filharmonii Olsztyńskiej i pracowało nad nią całkiem niezłe grono muzyków. Wszystkie piosenki na płycie i na koncercie, które skomponował Janusz, pięknie zaśpiewa piękna olsztynianka Basia Raduszkiewicz. Znając talent, perfekcję i fantazję Janusza gorąco polecam ten koncert i płytę. Warto 1 sierpnia znaleźć trochę czasu i o 18.00 włączyć "Trójkę", pamiętając, że to będzie również hołd dla tych dwustu tysięcy ludzi, którzy polegli w 1944 roku pod gruzami wielkiego miasta w samym środku Europy. NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 1

Filip

2009-07-31 13:43:13
Dzięki za wiadomość. Będę słuchał.

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)