07 paĽdziernika, 2009

Na zmęczenie - widoki

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 19:45
          Kilka miesięcy temu wydawnictwo "Nowa Era", które para się wydawaniem książek dla szkół, zachciało uszczknąć dla swych celów nieco z mojej i Marka Prusakowskiego twórczości. Świadomość, że za sprawą piosenki "Liryk na jesień", zamieszczonej w podręczniku, mogę uprzykrzyć życie całemu pokoleniu gimnazjalistów, była na tyle nęcąca, iż zgodziłem się ochoczo i po trudnych pertraktacjach, które wlokły się ze względu na śmieszność zaproponowanego honorarium, podpisałem wreszcie coś w rodzaju umowy. Za niedługo małolactwo będzie wyzywać mnie od najgorszych i... będzie miało rację, bo nie ma nic gorszego dla młodej energii nastolatków, jak wysiadywać nad poetyckimi zapiskami faceta, któremu mało płacą.
Ponieważ w ostatnim czasie, prócz pertraktacji z "Nową Erą" i żmudnym wykonywaniem codziennych zajęć, przychodzi mi intensywnie skupiać uwagę także na kilku innych, życiowo bardzo ważnych sprawach, przeto od czasu do czasu odczuwam zmęczenie. Dawno odkryłem, że dobre widoki dobrze wpływają na dobre samopoczucie. Wczoraj niebo łaskawie uchyliło trochę słońca, więc wybrałem się na Kaszuby, w celu zaaplikowania sobie kilku pastylek dobrych widoków.

kaszuby-2009-jesien

Oto pierwszy z nich - widok z góry Wieżyca, którym leczyłem się na wstępie.

kaszuby-2009-widok-z-wiezycy-2

          Po zejściu z wieży widokowej snułem się trochę po szymbarskim lesie, zahaczyłem o sympatyczną wieś Gołubie i zakończyłem swój seans terapeutyczny przełykając widok jeziora Brodno Wielkie.

kaszuby-2009-jezbrodno-wlk

Wsiadając do samochodu, nie bacząc na to, że przedawkuję, zaaplikowałem sobie na zmęczenie jeszcze jeden widok...

kaszuby-2009-poczatekjesieni

... a potem, jak co roku, mogłem już tylko zaśpiewać sobie pod nosem modlitwę do jesieni, którą wydawnictwo ?Nowa Era? zamierza maltretować gimnazjalistów: -Nie strącaj jeszcze z drzewa liści W tych liściach najładniejsze dłonie Popielą oczy przetykane Jakby w gałęziach rozproszone... NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 7

TTZ

2009-10-09 02:57:48
No to moze w koncu doczekam sie kolejnej czesci \"Widlaga\".A te tutaj widoki,to sa rzeczywiscie widoki.Ech.

waldek

2009-10-09 09:50:29
Do TTZ
Fakt. Widłąg trochę zaniedbałem. Zmęczenie.

Maryla

2009-10-09 20:52:09
Widoków to Ci tylko pozazdrościć ;)) A tak przy okazji; gdzie można posłuchać Liryk..., ale w Twoim - nie Tulipana - wykonaniu ??
Pozdrawiam, Maryla

waldek

2009-10-09 22:54:40
Do Maryli
Liryk w moim wykonaniu nie został nigdy nagrany. Od jakiegoś czasu Marek Prusakowski, który jest pierwszym wykonawcą tego utworu i kompozytorem pierwszej wersji namawia mnie do zarejestrowania tej piosenki i... chyba w końcu namówi.

Maryla

2009-10-10 20:03:28
Mam nadzieję, że namówi. Ze wszystkich wykonań, które znam, to Twoje przemawia do mnie najbardziej ;))
Pozdrawiam, M.

Małgorzata

2009-10-13 14:57:00
Waldku piękne widoki. Myślę, że na przyszłość być takie powinny. Z tego też powodu chciałabym zapisać je w swoich obrazach. Pięknie będą wyglądać na pulpicie. Czy mogę? Z góry dziękuję:)) Pozdrawiam, Małgorzata

waldek

2009-10-13 15:03:15
Do Małgorzaty
Proszę się częstować. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)