15 sierpnia, 2010

Las

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 15:33
          W ramach krótkiego wypoczynku od zajęć obowiązkowych i od gęstniejącego lasu krzyży w prasie, radio i telewizji, udałem się wraz z małżonką do prawdziwego lasu. Pojechaliśmy na jeden dzień do Borów Tucholskich.

droga-w-borach-tucholskich-fot-w-chylinski

          W Borach było nam tak pięknie i dobrze, jak tylko może być dobrze i pięknie latem w lesie. Zaszyliśmy się w kniei i wcale nie chciało nam się z niej wychodzić. Mieliśmy jednak tego dnia, prócz uczty leśnej, w planach także wizytę u wczasujących przyjaciół.

bory-tucholskie-2010-i-fot-waldemar-chylinski

          Postanowiliśmy odwiedzić Krzysia i Elę Kowalkowskich w Ocyplu, kociewskiej miejscowość położonej nad malowniczym jeziorem o tej samej nazwie. Uznaliśmy, że najprzyjemniej i najprościej będzie, jak skrócimy sobie drogę ze Starej Kiszewy, pod którą chłonęliśmy uroki lata, do tegoż Ocypla jadąc przez las. Oczywiście zabłądziliśmy, ale dzięki temu odkryliśmy kilka pięknych miejsc, w tym kanał rzeki Wdy.

kanal-wdy

          Ze sporym opóźnieniem trafiliśmy wreszcie do Ocypla i w towarzystwie Krzysia, Eli i ich wnuka spędziliśmy kilka miłych godziny nad popołudniowym jeziorem.

z-krzysiem-kowalkowski-i-jego-wnukiem-nad-jezocypel-2010-fot-ela-kowalkowska
fot. Ela Kowalkowska
          Po powrocie z lasu do domu znowu ujrzeliśmy medialny las krzyży i kilkadziesiąt "prawdziwków", które zapamiętale krzyczały - hańba! Faktycznie, hańba - pomyślałem patrząc na te grzyby i zacząłem przed rodziną sławić prawdziwego prawdziwka...

prawdziwek-fot-asia-chylinska

... którego znalazłem przy leśnej drodze. Mając do wyboru lasy i prawdziwki, zdecydowanie wybieram te leśne. PS. Zaprzyjaźniona z zespołem MISTER z U.B. trójmiejska młodzież skrzyknęła się przez internet i zrobiła teledysk do piosenki "Pięknie w Sopocie". Można go zobaczyć klikając na adres: http://www.youtube.com/watch?v=h5Z206mgkzI&feature=player_embedded NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 2

Małgorzata

2010-08-16 08:43:25
W latach osiemdziesiątych często spędzałam wakacje w Ocyplu.Piękne dzięki za kilka zdjęć.Pozdrawiam.

waldek

2010-08-16 18:19:09
Do Małgorzaty
Również pozdrawiam.

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)