21 stycznia, 2011

Horoskop Tyma (z dopiskiem)

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 13:46
          Zacny przyjaciel mój, dziennikarz, dokumentalista i pisarz z Olsztyna - Tadeusz Prusiński...

tadziu-prusinski-pisarz-z-olsztyna

...przysłał mi dzisiaj "Horoskop wg.Tyma". Po prawdzie styczeń już się kończy, ale kto by nie chciał wiedzieć, co go w Nowym Roku czeka? Szczególnie, gdy tę przyszłość przewiduje tak wielki Wróż, jak Stanisław Tym. Tak i zabrałem się zaraz do lektury, uwagę swą kierując przede wszystkim na to, co gwiazdy mówią o mojej rodzinie.
          Niestety, nie gwiazdy, ale jedna gwiazda, gwiazda Tym, nie przyszłość, ale teraźniejszość, nie wróżba, ale opis charakteru. I to jaki opis!
Oto mój horoskop według Tyma:
Panna 24.VIII - 22.IX Merkury Panna to najgorsza swołocz. Sama nie zje i drugiemu nie da. Zakłamana szantrapa - jedną ręką pisze, a drugą ręką ściera. Więc nawet nie wiadomo, co ta łajza napisała. Panna, gdyby mogła, to by cały świat w łyżce wody utopiła - takie skąpiradło. Spod znaku Panny: Hitler, Goebbels, Pinochet, Stalin, Lenin, bin Laden i Pol Pot.
Horoskop Asi:
Koziorożec 22.XII - 20.I Saturn Koziorożec jest wyjątkowo abominacyjny. Zawsze się ślini. Udaje przed tobą przyjaciela, ale tylko po to, żeby cię okraść lub oszukać, a praktycznie i jedno, i drugie. I jeszcze ci żonę lub męża zbałamuci, szczególnie gdy masz żonę lub męża Pannę albo Byka. Koziorożec, gdy już nie ma kogo oszukać, to od samego siebie pożyczy sto złotych i nigdy nie odda. Kłamie nawet wtedy, gdy mówi "dobranoc". Spod znaku Koziorożca: Hitler, Goebbels. Pinochet, Stalin, Lenin, bin Laden i Pol Pot.
A to horoskop mojego syna:
Ryby 20.II - 20.III Neptun i Jowisz Ryby to chodząca nieuczciwość i korupcja. Ryby czują się u Wodnika jak karaluchy, mole i przędziorki. Mówi się, że rybka lubi pływać. Owszem, ale tylko w przemycanym alkoholu, na którym społeczeństwo straci, a Ryby zarobią brudne pieniądze, które upiorą i wydadzą na wódę. Upiorą u Wodnika, bo to dobrana para, czyli trójkąt: Ryby - Wodnik. Ale Ryby gorsze. Spod znaku Ryb: Hitler, Goebbels, Pinochet, Stalin, Lenin, bin Laden, Pol Pot.
          No, to już wiem, jak i co... Dzięki Tadziu. Zapowiadają powrót zimy. Choć u mnie śnieg do końca nie zszedł był, to ja już z łopatą w ręku szykuję się na nowe zawieruchy i zawieje śnieżne, a jak śnieżne, to... Teraz ja przepowiem.
Na śnieżną zawieję, gdy wokół zimowa zadyma, to wciąż najlepsza jest autorstwa mego: "Mina Tyma"

  

I to ma sens!!!

dopisek 22.01.11
          Na prośbę przyjaciół informuję, że Stanisław Tym urodził się 17 lipca w Małkini i nie wiem dlaczego w swoim horoskopie przypisał się do znaku Wagi:
.Waga 23.IX - 23.X Merkury Waga to odwaga, wdzięk i inteligencja. Duża wrażliwość. Waga jest samodzielna i opiekuńcza. Urodzeni pod znakiem Wagi to ludzie odpowiedzialni i pracowici, zorganizowani i godni zaufania, wszystkie swe talenty poświęcają dla dobra ogółu. Wagi są mądre, szczere i uczciwe. Waga ma tak, że gdyby kogoś oszukała, to by się ze wstydu spaliła. Oszczędna dla siebie i szczodra dla innych, oto cała Waga. Spod znaku Wagi: Kościuszko, Szopen, Beethoven, Cervantes, Washington, Kopernik, Czajkowski, Einstein, Miłosz, Szymborska, Wolszczan, Małysz, Curie-Skłodowska, Szekspir, Wieniawski, Chrobry... i Stanisław Tym.
A także Tadeusz Prusiński

NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 5

Małgorzata

2011-01-23 09:06:58
Myślę, że z tymi horoskopami to jest coś nie tak. Jestem z pod znaku Skorpiona, a dużo mam cech wagi.
Skorpionem był Marcin Luter, walczący w XVI wieku o nowy kształt Kościoła. Pod tym znakiem urodziła się Mata Hari - najsłynniejsza w czasie I wojny światowej kobieta-szpieg. W tym znaku urodzili się również najbliżsi współpracownicy Hitlera - Herman Göring i Joseph Goebbels. Skorpionem jest także znana aktorka Magdalena Zawadzka i reżyser Andrzej Wajda.

waldek

2011-01-23 12:06:36
Do Małgorzaty
Chyba zbyt poważnie to potraktowałaś. Przymruż jedno oko i przeczytaj ten horoskop jeszcze raz:). Łącznie z ostatnim dla Wagi.

Majka

2011-01-28 04:09:16
Wagi są wspaniałe.. :)) najbardziej te, które się w Tym znaku nie urodziły.. a i nie tylko Pan Stanisław..:)

Urocze horoskopy Waldku.. podeślij skorpiona, proooszę :-))

donar

2011-01-30 14:44:41
Rozwiązanie zagadki jest dość proste i związane z czasem w jakim pan Tym Stanisław przedstawia ten monolog.Myślę ,że jeśli występuje w okresie wodnika,to zaczyna od ryb ,by zakończyć wodnikiem na finał.Nasza piękna waga stanie się wtedy wodnikiem i pan Stanisław również.

waldek

2011-01-30 17:17:24
Do Majki i Donara
:)

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)