30 stycznia, 2011

Napisała do mnie Żyraffa

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 22:43
          Z przyjemnością zauważyłem, że mój blog staje się powoli miejscem dla spotkań nie tylko z moją twórczością. Pod koniec grudnia napisałem: "...Jako fan zespołu BOOM, twórczości Darka i Janusza, o Baczyńskim nie wspomnę, myślę, że warto zachować w naszej pamięci, archiwach i wspomnieniach tę piękną balladę. Częstujcie się nią... Chodziło o bożonarodzeniową balladę zespołu BOOM - "Z szopką", którą dostałem od Darka Dziadkiewicza ( na zdjęciu poniżej, w dawnej siedzibie klubu BOOM w Warszawie, po lewej i na fotografii w ramce po prawej).

z-lewej-darek-dziadkiewicz

          Zaraz potem Janusz Lipiński - drugi założyciel grupy BOOM - podesłał mi jeszcze dwa inne nagrania tej samej piosenki. A dzisiaj... Dzisiaj w tej sprawie napisała do mnie Żyraffa, czyli Małgosia Zysnarska. Za Chiny nie pamiętam kiedy i gdzie poznałem Żyraffę, ale cieszę się, że ją znam, i to znam chyba od czterdziestu lat, choć ona tyle jeszcze chyba nie ma. Oto dzisiejszy list od Żyraffy:
Witam Trafiłam dziś - przypadeczkiem całkowitym - na Twojego bloga. Postanowiłam uzupełnić historię piosenki "Z szopką" o jeszcze jedno nagranie - oryginalne wykonanie grupy BOOM z roku 1973. Zdążyłam na ostatnią chwilę, bo tradycyjny okres kolędowy kończy się 2 lutego :-) Od jakiegoś czasu maniakalnie szukam nagrań ze starych Bazun (nowszych zresztą też). Przy okazji trafiłam na kilka piosenek BOOM-u, najprawdopodobniej nagranych na Politechnice Gdańskiej lub w Studenckiej Agencji Radiowej przy okazji Bazuny 1973. W załącznikach znalezione wykopaliska, możesz je przekazać autorowi - wygląda na to, że on ich nie ma... A przy okazji - równie maniakalnie staram się ustalić autorów piosenek, a nie wiem, czyjego autorstwa są "Kimkolwiek jesteś", a także "Tanecznica" i "Jak przygoda to przygoda" wykonywane przez BOOM na Bazunie. Chciałabym ocalić od zapomnienia stare piosenki, a także ich twórców - a wiadomo, że ponad trzydzieści lat temu nie specjalnie się do tego przykładano. Może więc u źródełka dało by się ustalić autorów? Pozdrawiam :-) Gośka 'Żyraffa' Zysnarska zyraffa7@wp.pl        

          Ponieważ boomowcy zaglądają na mój blog, więc dla nich, dla siebie i dla wszystkich pobrałem treść listu, jaki i załączniki. Chciałem przekazać to wszystko dalej, oficjalnie i otwarcie na mojej stronie. Niestety, załączniki są za duże, jak na mój blog i on nie chce ich przełknąć. Tylko jedna piosenka, krótka i frywolna (!), bez problemów wskoczyła na stronę i tę przedstawiam -"Piosenka z egzaminu z języka polskiego"
         Do Żyraffy mam prośbę - Małgosiu, prześlij mi pozostałe piosenki jeszcze raz, ale w bardziej skondensowanej paczce. Jako PS dołożę do tego wpisu i Twoja korespondencja z grupą BOOM, via mój blog, będzie w komplecie. Wstyd się przyznać, ale nijak nie umiem tych MP-3 uczynić pojemnościowo mniejszymi. Za to rozczarowanym i oczekującym dołożę dzisiaj jeszcze jedną, znakomitą piosenkę Boomu, którą w 1995 roku Małgosia Prajzner nagrała wraz z Januszem Lipińskim pt. -"Ta kobieta tak dumna" 

NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 0

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)