12 marca, 2011

Na prośbę Szczepana, Krzysia i kilku przyjaciół jeszcze

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 16:59
          Napominany przez Szczepana Szotyńskiego, poganiany przez Krzysztofa Kowalkowskiego i kilku przyjaciół jeszcze obiecałem , że moja opowieść "Widłąg" będzie miała ciąg dalszy. Właśnie dzisiaj dopisałem do niej kilka stroniczek. Oto fragment:
"W przeciwieństwie do Włodka, Andrzej nie miał najmniejszych kłopotów w nauce. Włodek za to, jak mówiła moja mama, miał diabła za skórą. Jeżeli nawet, to był to dość atrakcyjny diabeł, bo z Włodkiem zabawy i wypady do miasta rzadko były nudne. Silny blondyn o niebieskich oczach naturę miał mocno wiercącą się i niespokojną. Łobuzował dość chętnie i często. Nie raz i nie dwa wracał skądś pobity. W przeciwieństwie do Andrzeja nie starał się być sprawiedliwym. Wszystko, co było dobre dla niego musiało być dobre dla wszystkich. Nie miał wyrzutów sumienia. Nawet, gdy zbroił na tyle, że dostawał lanie, przyjmował to bez żalu. Zdawało się, że kara była częścią ceny za ciekawe życie, które chciał wieść, i którą to cenę znał od początku.

grunwaldzka-44

          Był z tych, którzy z upodobaniem rozwijali w sobie złe skłonności. Chciał rządzić i choć nie miał mądrości i rozsądku swojego siostrzeńca, to jednak na podwórku stawiał na swoim. Nie zawsze zyskiwał wśród nas posłuch, jednak często na Włodka zawołanie zbiegaliśmy na dwór, by wspierać go w zamiarach. Miał też dryg do handlu. Wciąż coś wymieniał i zamieniał. Potem kupował i sprzedawał. Do dziś wspominam, jak oddałem mu najlepszą, bambusową wędkę ojca za piętnaście minut pojeżdżenia na wrotkach, które on, jak się potem okazało, wypożyczył na dwa dni od kogoś z ulicy Sobótki za zdjęcie gołej baby..."
          Skoro ciąg dalszy nastąpił, to czytajcie Widłąg dalej, od "Kominka", bo od tego rozdziału opowieść snuje swój ciąg dalszy.

NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 1

Krzysztof

2011-03-13 13:13:35
Pięknie. Jak czytałem najnowszy rozdział przypominały mi się lata mojej młodości. Czekam na więcej.
Pozdrawiam
Krzysztof

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)