02 kwietnia, 2011

Guru

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 14:12
         26 marca, swoje siedemdziesiąte urodziny obchodził niezwykły poeta piosenki, wybitny autor kabaretowy, świetny tłumacz ballad najlepszych bardów świata, a przy tym sam charyzmatyczny bard, piosenkarz i postać legendarna. Przyjaciel wielkich, średnich i małych - Wojciech Młynarski.
          Nie ma chyba nikogo w Polsce komu nazwisko-firma - Wojciech Młynarski - nie mówiłoby nic. Polacy przez dziesiątki lat masowo kupowali produkty tej firmy i kupują je do dzisiaj. Firma Młynarski od lat wypuszcza na rynek tylko taki towar, który czyni z ludzi zachwyconych konsumentów. Młynarski oświeca, wykpiwa, poucza, przytyka, bawi i wzrusza. Dla mnie zawsze był i będzie wielkim i niedoścignionym Mistrzem. Z Panem Wojtkiem wiążą mnie także osobiste wspomnienia. Dobre wspomnienia. To on był przewodniczącym jury, gdy w Krakowie w 1978 roku zdobywałem swoją pierwszą, bardzo ważną, artystyczną nagrodę. To on, niby ot tak sobie, podrzucał mi czasem rady, które potem okazywały się zbawiennymi receptami na życie i bycie.
          Niedawno, czyniąc porządki na strychu otworzyłem zakurzony karton ze zdjęciami. Gdzieś na jego dnie znalazłem stare zdjęcie, a na nim twarz trochę jakby zaskoczonego Wojciecha Młynarskiego. Pojęcia nie mam kto i gdzie je zrobił? Pojęcia nie mam, jak znalazło się w moich zbiorach? Cieszę się jednak, że to zdjęcie, z jakiejś garderoby w jakimś teatrze, a może klubie, zrobione pewnie na początku lat siedemdziesiątych, znalazło się u mnie i mogę dzisiaj, ten nieznany światu konterfekt Mistrza z okazji jego jubileuszu przedstawić wszystkim za pomocą moich Codzienności:

wojciech-mlynarski

          Panie Wojtku, niech przychylne Panu dotąd niebosa nadal nad Pańską dziedziną roztaczają ciepłą i piękną pogodę. Niech w Pańskim sadzie owoce zawsze rodzą się najlepsze. Niech wena Pana nie opuszcza nigdy, a Pańska mądrość i radość niech się mnożą. Wraz ze wszystkimi przyjaciółmi słuchającymi Pańskich piosenek i czytającymi moje cotygodniowe "Codzienności" życzymy miłości i zdrowia. Waldek Chyliński z Asią, Radkiem i Kasią


NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 0

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)