25 września, 2011

Jadą ludzie na wybory

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 10:47

          Kampania wyborcza w toku nie tylko w mediach i życiu publicznym, ale też w moim, osobistym byciu w codzienności i Codziennościach. Moje poglądy polityczne są mało skomplikowane. Racje zawsze przyznawałem tym, którzy wydawali mi się ludźmi dość przyzwoitymi, rozsądnymi i zrównoważonymi. Na takich w kolejnych wyborach oddawałem swój głos, a czas pokazywał, że się na ogół nie myliłem. Gdy głosowałem na PO, to dzisiaj spokojnie patrzę wstecz na swój wybór. Nie sądzę, by inna formacja nie straciła głowy w tak trudnych latach, jakie za sobą w rządzeniu ma Tusk. Dookoła kryzys za kryzysem, powodzie, trąby powietrzne, niechęć sporej części społeczeństwa, w tym Kościoła, a mimo to Polska wygląda na stabilną i zadbaną. Wydawałoby się, że w związku z powyższym nie będę miał żadnych problemów przy urnie, a jednak...
          Donaldowi Tuskowi i jego przybocznym wciąż pamiętam akcję niepopierania (poprzez popieranie) w wyborach samorządowych Jacka Karnowskiego, przeciwko Wojtkowi Fułkowi. To nie była czysta gra. W tym posunięciu premier złamał zasady, które sam wcześniej ogłaszał. Mąż stanu, jakim niewątpliwie jest Donald Tusk, tak głupio bawić się nie powinien. Jak dzisiaj widać Fułek byłby równie dobrym, jak nie lepszym prezydentem miasta, a słowo premiera nie straciłoby w Sopocie na wartości. Po tamtym doświadczeniu obiecałem sobie, że na PO w najbliższych wyborach nie zagłosuję i teraz mam dylemat, bo rozsądek podpowiada jedno, a zasady drugie. Pójdę więc za głosem serca i choć to ryzykowna decyzja, zagłosuję tak, by wilk był syty i owca cała. Swój głos oddam na partię Janusza Palikota.

janusz-palikot-fot-paulina-matysiak-wppl

fot. Paulina Matysiak/wp.pl

          Dlaczego? Ano dlatego, że choć nie wiem, kto się do jego partii zapisał, to jednak on sam gwarantuje, że mimo hucpiarskiej natury, będzie w Sejmie głosem rozsądku. Lubię go za to, że nazywa rzeczy po imieniu i za to, że najpierw się dorobił, a potem pchał do władzy, a nie odwrotnie. Przekonuje mnie do Palikota też fakt, że jest właścicielem wydawnictwa, które od lat prowadzi nasz dobry znajomy, prof. Stanisław Rosiek - "Słowo/obraz terytoria". O ile wiem, jest to jedna z najambitniejszych i cenionych oficyn wydawniczych w Polsce. Jeżeli więc Palikot potrafi otaczać się takimi ludźmi jak Stasiu Rosiek, to o jakość ewentualnych Palikota decyzji publicznych jestem najzupełniej spokojny.
          Prócz wyborów, a i w związku z nimi, dzieje się coś jeszcze... Jakiś czas temu Ziemowit Kosmowski wraz z Muńkiem Staszczykiem wyśpiewali przebój "Taniec weselny".Dwa dni temu Andrzej Donarski (Mr. Zoob, MISTER z U.B.)...

andrzej-donarski

przysłał mi piosenkę, którą w nowym - jak to się ostatnio beznadziejnie mówi - projekcie też zaśpiewał wspólnie ze wspomnianym Ziemowitem. Piosenka jest wyborna, a właściwie wyborowa, bo o aktualiach traktuje. I choć ten utwór idzie pod prąd mojemu myśleniu, to chętnie żywiołu tego kawałka wysłuchuję. Nogi same przytupują. Od wczoraj "Jadą ludzie..." puszcza polonijne Wietrzne Radio w Chicago, a od teraz jest też u mnie. Radujcie się więc weselcie i tańczcie, bo grunt to to, że mamy wybór.PS. Właśnie powstała strona nowego pomysłu Andrzeja i Ziemowita: www.zetpanowie.com Zapraszam w imieniu artystów.

NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 5

Zofia

2011-09-25 11:55:34
Warto zwrócić uwagę na tego Pana. Nikogo nie pozostawia obojętnym wobec siebie a to już coś znaczy ...wyrazistość polityczna jest istotna.

donar

2011-09-25 16:44:00
Bardzo dziękujemy za pomoc w promowaniu piosenki.

"zetpanowie"

www.zetpanowie.com

szczepan

2011-10-04 08:38:21
Nie rób tego Waldek. Toć to przecież powtórka z Tymińskiego. To już lepiej wróć do DDT (Donald "dudka" Tusk)

Waldemar Chyliński

2011-10-04 08:58:52
Do Szczepana
No, to mamy problem...Tobie z Palikotem kompletnie nie po drodze i ja to wiem, a także szanuję. Mam, jak widzisz i czytasz inne poglądy na całą rzecz. Za radę dziękuję i radą się zrewanżuję. - Nie głosuj na PiS Szczepanie, toć to popieranie pustosłowia, pustogłowia, miernoty, zaścianka i - jak było widać wczoraj w programie u Lisa - debilizmu politycznego. Nie rób tego, nie wpędzaj Polski w bagno głupoty, w którym już tyle razy siedziała. Serdeczności.
PS. Cokolwiek jednak nie zrobisz przy urnie, nie zmieni to mojego zdania, żeś artystą jest najprzedniejszym i kompanem wybornym.

Waldemar Chyliński

2011-10-08 09:55:44
Do BIZ
Żal mi ludzi wstydzących się swojego imienia i nazwiska, którzy myślą tylko w kategoriach inwektyw i bluzgów, a na dodatek swojej frustracji dają upust w internetowych komentarzach. Pańskiego zdania nie szanuję, a więc nie umieszczę go na swojej stronie, tak jak nie przyjmuję i nie toleruję w swoim domu chamstwa. Niestety, nie jestem psychiatrą i nie umiem Panu pomóc. Zamiast wypisywać swoje bluzgi niech Pan idzie na spacer, do najbliższej przychodni.
Życzę zdrowia.

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)