11 paĽdziernika, 2011

Składzik wad

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 18:03

          Zupełnie jesiennie zrobiło się na dworze. Co chwilę pada, zimno, żal nos na deszcz wystawiać, żal głowę na nieprzyjemnym wietrze suszyć. Jakiś czas temu w taką pogodę napisałem tekst o jesiennej nadtroskliwości, która może zakłócić szczęście w rodzinie. Rzecz powstała, gdy pisałem cykl tekstów dla Ady Biedrzyńskiej, ale jakoś się potem rzecz ta zawieruszyła, by teraz, po latach się odnaleźć. Niedawno Zbyszek Szukalski zrobił do tego tekstu muzykę i jest piosenka na dzisiejszą pogodę, jak znalazł. Nim zaczniesz Drogi Czytelniku brnąć przez mój wpis dalej, posłuchaj, oczywiście z przymrużeniem oka, jesiennej piosenki, którą śpiewa Ania Judycka z zespołu Wolny Przedział, radząc każdemu -  "Sweter włóż". W niedzielę niebo się nad Polską rozchmurzyło i...

rozchmurzylo-sie

...moje życzenia się spełniły. Wilk się nasycił i owca jest cała. Platforma wygrała, a Ruch Palikota jest w Sejmie.
Prócz babci, cała rodzina głosowała za takim właśnie rozwiązaniem. Wbrew temu, przed czym ostrzegali mnie przyjaciele, Platforma niewiele traciła na Palikocie. Traciło przede wszystkim nijakie od dawna SLD i ja to przewidywałem, kłócąc się z Markiem Prusakowskim, Darkiem Dziadkiewiczem, a nawet ze Szczepanem Szotyńskim. Choć ci wszyscy znakomici ludzie zasiali w mym poczuciu rzeczywistości nieco zwątpienia, teraz wiem, że się nie myliłem. Cieszę się więc, że nasz parlament powiększył się o tych, którzy nie boją się innych ludzi, nie boją się wyzwań na przyszłość, nie boją się nowoczesności i chcą żyć w społeczeństwie otwartym na nowe. Miło, że w Sejmie zasiądą także ci, co nie drżą przed polskim kołtuństwem, kibolstwem, bandytyzmem i demonami, którymi straszy Polaków coraz bardziej żałosna hierarchia Kościoła w Polsce. Jednocześnie nie martwi mnie to, że rząd zostanie w rękach Platformy, która, jak dotąd dość spokojnie i bezpiecznie przeprowadza Polskę przez kryzysy, powodzie, trąby powietrzne i inne nieszczęścia, a jednocześnie udanie pomaga poszkodowanym, choć zawsze znajdzie się jakiś Paprykarz z tupetem, któremu nie dogodzi nikt. Uważam, że teraz, gdy za zakrętem czai się ponoć jeszcze większa gospodarcza burza, niż ta z jaką mieliśmy do czynienia do tej pory, głos magistra filozofii i biznesmena w jednym, czyli głos Palikota przyda się Tuskowi tak, jak jeszcze nigdy dotąd nic mu się nie przydało.

janusz-palikot-w-tv

          Przy tej jesiennej pogodzie prawdziwie wiosennie cieszy mnie też kolejna przegrana PiSu. Jad Macierewicza, Hoffmana, Ziobry i Kempy jest może kolorowy i fajerwerkowy, ale niefajny i wkurza. Znam takich, którzy słuchając w telewizji pisowskich wywodów zwyczajnie się boją.

eskulapy-w-godowym-tancu

          Ciekawe, co PiS jeszcze musi przegrać, by sobie i swoim wiernym powiedzieć w końcu - błądzimy.

rozbior

          Myślę, że groteska i śmieszność, w jaką PiS coraz bardziej się zanurza, spowodują kiedyś, że wierny pisowski lud się ocknie i krzyknie: - O rany!!! Nasz składzik wad już całkiem jest do dupy!? I to będzie koniec PiSu.

PS. Jest 12 października 2011 roku, godz 12,22 - pochmurnie, ale czasem słonecznie, a przed moim domem, jak i na całej ulicy, pali się latarnia.

latarnia

Oczywiście skutek tego poczuję niedługo, gdy przyślą kolejny rachunek i komunikat o podwyżce. Ojcem i matką tych latarni jest Koncern Energetyczny Energa S.A. - Oddzial Zaklad Energetyczny Gdansk - Zakład Gdynia. Prosimy nie składać gratulacji!!! 

NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 5

ewa domagala

2011-10-11 18:35:23
A ja chodzę z psem po osiedlu i niechcący słyszę rozmowy moherowe w pobliżu... i naprawdę się boję... to są przeważnie kobiety - moje sąsiadki. Tak napastliwe, mające jedynie słuszną rację i jedynie słusznego Wodza...nie jest wcale tak pięknie, jak nam się wydaje. Jak by nie było - to druga siła w naszym kraju...
To była jedyna jak dotychczas i ostatnia moja wypowiedź polityczna. Życzę Ci, Waldku, aby Twoje przepowiednie się spełniły! I to już!!!

Waldemar Chyliński

2011-10-11 20:01:55
Do Ewy
Dzięki Ewo. Chciałbym, by się okazało, że mam dobrego "nosa" do polityki.

T.

2011-10-12 04:46:32
Waldku,
gratuluję Ci zwycięstwa.
Ja też wygrałem - głosowałem z baaaardzo wielkim oporem na kolegów z
PO z poprzedniej kadencji (przeszli).
Najpierw myślałem, żeby oddać głos nieważny - niech zobaczą mój
protest. Potem zaczęto mnie namawiać, żebym nie marnował głosu i
pomyślałem o Palikocie, ale ostatecznie postawiłem na znanych mi ludzi,
bo z Palikotowych 39 szabel (mandatów) to - wybacz- tej zbieraniny, nikogo
nie znamy, nic o nich nie wiemy, poza tym, że jedna to transwestyta, drugi
gej ( - to jest Polska właśnie - ciągle zagląda komuś do rozporka).
Aha... - Palikot nie jest doktorem filozofii. Też się na to kiedyś
nabrałem. Zarzucił studia doktoranckie. Pozostał prostym magistrem
filozofii. Może w końcu się doktoryzuje? Namów go.
Bardzo się cieszę, że jest ich aż czterdziestu - prawie jak Ali Baba ze
swoją bandą. Niech będą takimi rozbójnikami, ale w dobrej sprawie.
Palikot u Olejnikowej w programie bardzo dobrze mówił - i oby mu się
udało zarazić swoją energią i odwagą większość peowców.
Pozdrawiam serdecznie :))
T.

Waldemar Chyliński

2011-10-12 10:54:42
Do T.
Będzie dobrze, bo co filozof ( może i nie dokończył przewodu doktoranckiego - szkoda) i biznesmen, to głowa i talerz pełne. A o to w powodzeniu narodu chodzi!

B.W.

2011-10-12 11:49:21
Piękna piosenka. Także tekst jak zawsze fajny. Miłego wieczoru.

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)