04 stycznia, 2012

Zdrowie w Nowym Roku

Codzienności - Waldemar Chyliński @ 18:10

No, i proszę. Jeszcze po ostatniej, sylwestrowej petardzie huk nie przeminął, jak w polityce zaczęło się kotłować. Pogoda sprzyja i nijak śnieżnymi katastrofami od reform uwagi odwrócić się nie da. Przyglądam się więc bacznie "twarzy" służby zdrowia i oceniam, czy kolejne grymasy to jeszcze objaw fanaberii, czy już bólu. Rozśmieszył mnie, znaleziony w internecie list do Pana Premiera zaczynający się od słów: Panie Premierze! Proszę nie przejmować się protestami pacjentów. To są jacyś chorzy ludzie... Dzięki Bogu, prócz tego, co mnie już bolało, nowego nic mnie nie boli, ale kto to wie, co będzie jutro... Mam pełną świadomość konieczności zmian i reform, ale nie zazdroszczę premierowi. Za odwagę nawet go podziwiam. Są dwa miejsca na świecie, z którymi czuję niezwykły związek. Jednym z nich jest Widłąg - zatoka jeziora Jeziorak, a drugim Orłowo.

orlowo-4-stycznia-2012-r-

Do Jezioraka z Gdyni na piechotę nie pójdę, ale klif i plażę w Orłowie mam niedaleko, więc w ramach dbania o zdrowie wybrałem się właśnie tam na styczniowy spacer.

orlowo-4-stycznia-2012-r-klif

Zima tej zimy, jak wczesna wiosna. Dzisiaj było chłodno, słonecznie i bezludnie. Wiatr chmury gonił do Szwecji, więc na wodzie nic się nie bałwaniło. Było pięknie nawet wtedy, gdy na brzegu kładł się szarobury chmury cień. Spacerowałem, spacerowałem, spacerowałem...

orlowo-4-stycznia-2012-rbrzeg

Wróciwszy do domu byłbym najszczęśliwszym z ludzi, gdybym nie włączył telewizora... Wszystkim w Nowym Roku zdrowia życzę!!! PS W niedzielę z wielką przyjemnością zapraszam na koncert, w którym mam wziąć udział. Organizatorzy zapraszają tak: Środowisko trójmiejskich bardów zaprasza na koncert pt. "Bardowie dzieciom", połączony z aukcją płyt i innych przedmiotów, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na rzecz XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncert odbędzie się 8 stycznia 2012 (niedziela), o godz. 17.00, w Klubie Bohemian (parter Centrum Kultury i Rozrywki Gemini), przy Skwerze Kościuszki w Gdyni.

NOWSZE WPISYSTARSZE WPISY
KOMENTARZE: 7

Olaf

2012-01-04 20:22:06
Kochany ! I po co Ci ten telewizor ?! Ja juz ze 20 lat bez tego pudla zyje - i zareczam Ci - da sie wytrzymac :-) pozdrawiam. O.

Waldemar Chyliński

2012-01-04 20:33:51
Do Olafa
Kochany, ja z przyzwyczajenia. Mam to włączam:). Niestety.

Kasia

2012-01-05 16:26:10
Piękne zdjęcia :)

Agatka

2012-01-06 10:32:06
No to miałeś Waldku piękny spacer, ech... jak ja lubiłam spacerować brzegiem morza, jeszcze ten fantastyczny zapach powietrza. Fajnie Ci :-) Pozdrawiamy Noworocznie, beztelewizyjni, Jacek i Agatka

Elżbieta

2012-01-07 09:16:25
Zaiste, piękną jesień mamy tej zimy... Ile to już tej skarpy zabrało morze w ostatnich latach... Nostalgicznie patrzę na tę promenadę i...widzę siebie w noc sylwestrowa z szampanem w...kryształowych kieliszkach Asi. Jak ona to doniosła bez strat w jedną i drugą stronę, pojąć do dziś nie mogę.

Waldemar Chyliński

2012-01-07 09:57:25
Do Eli
To jest magiczne miejsce:).

Małgorzata

2012-01-18 15:23:40
Piękne Orłowo i fajne wspomnienia młodości. Te wagary przy klifie i ten głaz przy brzegu, na którym siedząc opalałam się w wiosennym słoneczku. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedĽ:

Podpis (wymagane)
E-mail (nie zostanie upubliczniony)
Strona internetowa
Zmień obrazek
Kod z obrazka (wymagane)